Evden eve e

Evden eve e

Rhoncus ac,ee lacinia, nisl. Aliquam eeeegravida massa eu arcu.

Evden eve ee

Sedgdfgdfgfg eee fdfg

Evden eve ee

Dfdsfdsfdsfdf eee

Skibbe: Şansımız açık
 Avrupa'dan Atina'ya azınlık uyarısı
 Sigaradan ölüme rekor tazminat
El Zeydi'nin kaderi bugün belli oluyor
 Baykal: Başbakan krizi yok sayıyor
 Milan istediğini aldı: 1-1
 Ekonomik tedbir paketi yasalaştı
 Ekonomik önlemler paketi yasalaştı
 Derbi ve tur Eczacıbaşı'nın: 3-2
 Şans Topu çekildi

Altınok bağımsız aday da olmadı

AKP'nin Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekilen Turgut Altınok, bağımsız adaylıktan son anda vazgeçti.

AKP'nin Keçiören adayı Turgut Altınok'un adaylıktan çekildiğini açıklamasının yankıları sürüyor. Altınok'un, AKP adaylığından çekilmesinin ardından önce baskılar üzerine Keçiören'de bağımsız aday olmaya karar verdiği iddia edildi. Ancak bağımsız adaylık için bugün saat 17.00'ye kadar ilçe seçim kuruluna başvurması gereken Altınok, ilçe seçim kuruluna giderken Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan geldiği iddia edilen bir telefon üzerine yarı yoldan döndü ve dilekçesini vermekten vazgeçti.

Altınok, bugün Keçiören Belediyesi Meclis Salonu'nda kameraların karşısına geçerek durumuna açıklık getirdi ve hakkındaki '10 yıl önce çekilen pornografik görüntüleri nedeniyle çekildi' iddialarına yanıt verdi.

Altınok basın toplantısında, 1994 yılında göreve geldiğinde Keçiören'in bir gecekondu kenti olduğunu, aradan geçen sürede Keçiören'in dünya kenti haline geldiğini belirtti. Görev yaptığı sürede çizgisinde ''değişiklik olmadığını'' anlatan Altınok, şunları kaydetti:

''Güne göre, zamana göre, zemine göre hareket edenlerden olmadık. İkbal ve istikbal beklentisi içinde olanlardan olmadık. İkbal ve istikbal için eğilip bükülmedik. Güne göre hareket edenlerden, ikbal için diz çökenlerden olmadık. Onur, fazilet ve dürüstlük mücadelesi verdim. Gören gözler var görmüyor, kulaklar var duymuyor, diller var konuşmuyor. Benim bütün mücadelem, Ankara'yı saran kravatlı keneler ve çeteleredir.''

Altınok, ''belediye meclis üyeliği adaylığında anlaşmazlıklar yaşandığını, bu nedenle AK Parti'nin Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildiğini'' anımsatarak, ''Bunu etik ve ahlaki olmayan şekilde değerlendirenleri Allah'a havale ediyorum'' dedi.

Birilerinin geçen seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de kendisine ''çamur'' atmaya çalıştığını söyleyen Altınok, bunu yapanlar siyasetten uzaklaştırılmadıkça, siyasetteki kirliliğin önlenemeyeceğini ifade etti. Altınok, ''bu iftiralarla yıkılmayacağını'' dile getirerek, ''bunu yapanları kınadığını'' söyledi.

Altınok, gazetecilerin, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili tepkisinin ne olduğunu'' sorması üzerine ''Yorum yok, partiden istifa etmedim'' karşılığını verdi. Altınok, bir başka soruyu ''Başka bir partiden aday değilim'' şeklinde yanıtladı.

Belediye Meclis salonunu dolduran vatandaşlar ve belediye çalışanlarının sık sık alkış ve sloganlarla Altınok'a destek verdi. Bazı vatandaşların ''Başkan bizi yetim bırakma'' diyerek ağıladığı görüldü. Bu sözler üzerine Altınok da duygulandı.