Evden eve e

Evden eve e

Rhoncus ac,ee lacinia, nisl. Aliquam eeeegravida massa eu arcu.

Evden eve ee

Sedgdfgdfgfg eee fdfg

Evden eve ee

Dfdsfdsfdsfdf eee

 Zeki Sezer'e Tunceli'de protesto
 Chavez'den Küba'ya sürpriz ziyaret
 Efes finali kaptı: 68-60
 Ataman: Kupayı almaya geldik
 Efes'in 10. finali
 CHP'de Konak şoku yaşanıyor
 Grevdeki gazetecilere destek yürüyüşü
Hamit: Bayern'de huzurluyum
 Ersan'ın çabası yetmedi: 90-77
 Topbaş: Baykal'la ilgili duyumlarım var

Baykal: Başbakan krizi yok sayıyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakan ekonomik krizi yok saymaya devam ediyor" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Baykal başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, toplantıda 29 Mart 2009'da gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik aday listeleri üzerinde teknik çalışma yapıldı. Ayrıca ekonomik kriz ve Deniz Feneri olayı konusunda da değerlendirmelerde bulunuldu.

Baykal, toplantıda ekonomik krizin etkilerinin giderek artmaya başladığını ancak hükümetin hala etkili önlemler almadığını savundu. Baykal, ''Başbakan ekonomik krizi yok saymaya devam ediyor ama Başbakan yok sayıyor diye kriz yok olmuyor. Hükümetin bu tavrı sürerse seçimlerden sonra Türkiye yaşanılması zor bir ülke haline gelebilir'' değerlendirmesinde bulundu.

Hükümetin ekonomik krizin oluşturduğu gündemden kaçmak için taktikler uyguladığını ileri süren Baykal, yeni Anayasa tartışmalarının bunun bir örneği olduğunu kaydetti. Ekonomik sıkıntılar içindeki toplumun acil bir Anayasa değişikliği ihtiyacı olmadığını belirten Baykal, ''Hükümet bu tartışılsın bu arada da esas sorunlar gözden kaçırılsın istiyor'' dedi.

Baykal, Başbakan Erdoğan'ın seçimlerden sonra Anayasa değişikliği için TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın devreye sokulması yönünde açıklamaları olduğunu ifade ederek, Toptan'ın yasamanın başında bulunması nedeniyle Başbakan'ın bu yaklaşımının yanlış olduğunu kaydetti.

Deniz Feneri e.V. davasına ilişkin dosyanın hala Türkiye'ye gelmemiş olmasını ve buna bağlı olarak yasal sürecin başlamamasını da eleştiren Baykal, ortada ciddi iddialar bulunduğunu vurguladı. Baykal, ''Dosya gelmedi'' diyerek iddialara seyirci kalınmasının kabul edilemeyeceği de belirtti.

Toplantıda CHP'nin yerel seçimlere yönelik miting programı da görüşüldü. Buna göre CHP, 21 Şubat Cumartesi günü Adana'da, 22 Şubat Pazar günü ise Kocaeli'nde miting yapacak.