Evden eve e

Evden eve e

Rhoncus ac,ee lacinia, nisl. Aliquam eeeegravida massa eu arcu.

Evden eve ee

Sedgdfgdfgfg eee fdfg

Evden eve ee

Dfdsfdsfdsfdf eee

Skibbe: Şansımız açık
 Avrupa'dan Atina'ya azınlık uyarısı
 Sigaradan ölüme rekor tazminat
El Zeydi'nin kaderi bugün belli oluyor
 Baykal: Başbakan krizi yok sayıyor
 Milan istediğini aldı: 1-1
 Ekonomik tedbir paketi yasalaştı
 Ekonomik önlemler paketi yasalaştı
 Derbi ve tur Eczacıbaşı'nın: 3-2
 Şans Topu çekildi

Vodafone'dan 'Sesli İmza' hizmeti

Vodafone, Türkiye'de ilk kez uygulanan ''Sesli İmza'' hizmetini vermeye başladığını açıkladı.

Vodafone'dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin Türkiye'de ilk kez abonelerine çağrı merkezini aradıklarında daha hızlı ve güvenli işlem yapma imkanı sunan Sesli İmza uygulamasını başlattığı duyuruldu.

Sesli İmza uygulamasının, Vodafone Grubu tarafından en iyi uygulama olarak kabul edildiği belirtilen açıklamada, Vodafone Türkiye'nin gelecek dönemlerde bu uygulamayı faaliyet gösterdikleri diğer ülkelere ihraç etmeyi planladığı ifade edildi.

Açıklamada, aboneyi ''biyometrik ses analizi''yle tanıyan ve parmak izinden bile daha güvenli olduğu dile getirilen Sesli İmza uygulamasına ilişkin, şunlar kaydedildi:

''İnsan sesi, parmak izi ve retinada olduğu gibi sadece kişiye özeldir ve taklit edilemez. Bu sistem, çağrı merkezini arayan abonenin biyometrik ses analizini yaparak aboneyi sesinden tanıyor. Uygulama sayesinde aboneler, doğum yeri, doğum tarihi, tarife bilgisi gibi veri doğrulama adımlarından atlayarak daha hızlı ve güvenli biçimde işlem yapabiliyor.''

Sesli İmza oluşturmak isteyen abonelerin, Vodafone Müşteri Hizmetleri'ni aramaları ve seslerini tanıtmak için ''Vodafone'da benim sesim, benim şifrem'' cümlesini söylemelerinin yeterli olduğu vurgulanan açıklamada, bu işlemden sonra abone çağrı merkezini aradıklarında, sistemin, abonenin sesli imzası olduğunu anlayarak belirlenmiş cümlenin söylenmesini istediği ve abonenin sesinin biyometrik analizini yaparak bir saniyeden kısa sürede kimliğini doğruladığı ifade edildi.

Açıklamada, bireysel ve kurumsal tüm abonelerin ücretsiz olarak yararlanabileceği Sesli İmzanın, bir hattı birden fazla kişinin kullanması durumunda bile her kullanıcıya ayrı ayrı tanımlanabildiği bildirildi.